Понеделнички Евротип предлог тикет!

Darko Stankovski  01-10-2018

 19:00 Nordsjaelland – Sonderjyske
На 9 од последните 10 натпревари кои Нордсјеланд ги одиграле на домашен терен против Сондеријск имало 3 или повеќе голови.

19:00 Tromsø – Brann
Екипата на Тромсо е непоразена на последните 6 натпревари на домашен терен против екипата на Бран.

19:00 Elfsborg – Hacken

Екипата на Хакен забележала победа на 7 од последните 8 натпревари во шведската Allsvenskan лига.

21:00 Celta Vigo – Getafe

На последните 11 натпревари од шпанската La лига каде играла екипата на Гетафе, не се забележани повеќе од 2 погодоци.

21:00 Bournemouth – Crystal Palace

На 6 од последните 7 натпревари на Кристал Палас во англиската Premier лига, не се забележани повеќе од 2 погодоци и моментално се најнеефикасна екипа во лигата.

21:15 Aves – Portimonense

Екипата на Авес е непоразена на последните 12 натпревари кои ги играле на домашен терен против екипата на Портимоненсе.

*се одлучивме на посигурна варијанта со двознак и дополнителен опсег на голови.© Evrotip 2015-2019