Евротип предлог тикет 03.10.2018

Darko Stankovski  03-10-2018

20:45 Rotheram – Bristol City
Екипата на Ротерем е непоразена на последните 6 натпревари кои ги одиграле на домашен терен против екипата на Бристол Сити.

20:45 Nottingham – Millwall
Екипата на Милвол претрпела пораз на последните 4 натпревари на гостински терен во Championship.

20:45 Blackburn – Sheffield Utd
На 8 од последните 10 натпревари кои ги играла екипата на Шефилд Јунајтед во Championship имало 3 или повеќе голови.

20:45 Sheffield Wed – West Brom
На 5 од последните 6 натпревари одиграни помеѓу Шефилд Венсдеј и Вест Бром не се забележани повеќе од 2 погодоци.

21:00 Tottenham – Barcelona
На последните 6 натпревари кои Тотенхем ги одигра во Лига на Шампиони имало најмалку 3 погодоци.

21:00 Napoli – Liverpool
На последните 6 натпревари  кои Ливерпул ги одигра во Лига на Шампиони имало најмалку 3 погодоци.
© Evrotip 2015-2019