Евротип предлог тикет 19.10.2018

Darko Stankovski  19-10-2018

19:00 Esbjerg – Hobro
На сите (три) средби кои Есбјерг ги играле на домашен терен против Хобро досега се непоразени.

19:30 Galatasaray – Bursaspor
На 9 од последните 10 натпревари на домашен терен Галатасарај ги одиграле со најмалку 3 вкупно погодоци на натпреварот.

20:00 Clermont – Red Star
Екипата на Ред Стар изгубиле на 8 од последните 10 натпревари на гостински терен во Ligue 2 Франција.

20:30 E. Frankfurt – F. Dusseldorf
На 5 од последните 6 натпревари кои ги играле Ајнтрахт Франкфурт во Bundesliga Германија имало 3 или повеќе погодоци.

20:45 Sheffield Wed – Middlesbrough
На 8 од последните 9 натпревари кои ги играле Шефилд Венсдеј во Championship Англија имало 3 или повеќе погодоци.

 


Вкупен коефициент на тикет 29.33
© Evrotip 2015-2019