Евротип предлог тикет 26.10.2018

Darko Stankovski  26-10-2018

19:30 Bursaspor – Alanyaspor
На последните 3 средби кои Бурсаспор ги играле на домашен терен против Аланиаспор одиграле со најмалку 3 вкупно погодоци на натпреварот .

20:30 Freiburg – B. Monchengladbach
На последните 8 натпревари на домашен терен, Фрајбург има дури 6 натпревари без примен гол против Борусија Менхегладбах.

21:00 Valladolid – Espanyol
На последните 10 натпревари помеѓу Ваљадолид против  Еспањол дури 9 завршиле со помалку од два погодоци.

20:30 Gent – Charleroi
На  последните 9 натпревари кои ги играл Гент во Белгиското првенсто, имало 3 или повеќе погодоци.

20:00 Lorient – Metz
На последните 8 натпревари  кои Лориент ги играле на домашен терен против Мец има дури седум победи.

Print

Вкупен коефициент на тикет 24.56
© Evrotip 2015-2019