Евротип предлог тикет 29.10.2018

Darko Stankovski  29-10-2018

 

18:00 Wisla – Zaglebie Sosnowiec
На 10 од последните 12 натпревари на Заглебие Сосновиец во полската прва Ekstraklasa лига имало најмалку 3 погодоци.

19:00 AIK – Malmo FF
Екипата на малме се непоразени на 15 од последните 16 натпревари во шведската Allsvanskan лига.

20:30 PAOK – Panathinaikos
Екипата на ПАОК победила на последните 12 натпревари во грчката Super лига.

20:30 Lazio – Inter
На 8 од последните 10 натпревари помеѓу Лацио и Интер имало 3 или повеќе погодоци.

21:00 Tottenham – Manchester City
На 13 од последните 15 натпревари помеѓу Тотенхем и Манчестер Сити имало 3 или повеќе погодоци.

 

 
© Evrotip 2015-2019