Абрахам го пропушта Јуве?

Напаѓачот на Рома, Англичанецот Тами Абрахам, поради повреда би можел да го пропушти дерби дуелот од Серија А со екипата на Јувентус кој е закажан за 17-ти Октомври.

 Абрахам, повредата на мускулот ја здоби на квалификацискиот натпревар на неговата Англија со репрезентацијата на Унгарија.

24-годишниот напаѓач во дресот на Рома оваа сезона има постигнато  4 гола на 10 натпревари, со остварени 2 асистенции.