Александар Ѓорѓевиќ ја напушти клупата на Фенербахче

Од турскиот кошаркарски шампион Фенербахче ја потврдија веста дека ја прекинаа соработката со српскиот тренер Александар Ѓорѓевиќ.

Познатиот стратег неодамна со Фенербахче го освои трофејот во турската лига после победата во финалната серија над европскиот шампион Анадолу Ефес.

Според информациите големи се шансите Ѓорѓевиќ да го замени Истанбул со Мадрид, и да биде тренер на Реал.