Алиоски официјално претставен како нов играч на Ал Ахли

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски стави крај на шпекулациите околу неговата иднина, откако и официјално стана член на Ал Ахли од Саудиска Арабија.

Македонскиот фудбалер ќе добие бонус за потписот, а се шпекулира дека заработката ќе му изнесува 2,5 милиони годишно.

Се очекува дефанзивецот да стави потпис на соработка со саудискиот клуб за наредните две сезони.