Арсен Венгер верува дека Арсенал може стигне до шампионската титула во Премиер лигата

Поранешниот долгогодишен тренер на Арсенал, Арсен Венгер, верува дека клубот од Лондон оваа сезона има реални шанси да стигне до титулата во Премиер лигата.

Венгер во изјава за Скај Спортс вели дека шансата ја гледа бидејќи не гледа друг тим кој е супер доминантен во моментов, и дека ова е совршена можност за Арсенал и тренерот Артета да се вмешаат во битката за титулата.

Венгер беше последниот тренер кој го предводеше Арсенал до шампионската титула во Премиер лигата во сезоната 2003/04 година, со тимот на славните „непобедливи“.