Артета најави уште засилувања за новиот Арсенал

Тренерот на фудбалерите на Арсенал, Микел Артета, посакува уште две засилувања за да може да направи баланс на теренот.

„Топчиите“ во текот на летово ги купија Жезус и Зиченко од Манчстер Сити, потоа Фабио Виеира, голманот Тарнер и Маркоњос за околу 140 милини евра.

„Сакам совршен баланс на екипата. Ќе видиме што ќе понуди трансфер-пазарот до крајот на летото“, рече Артета.