Ајакс сака да го врати Хаким Зијеш

Фудбалерот на Челзи, Хаким Зијеш, може да се врати во неговиот претходен состав, Ајакс, велат последните информации од Англија.

„Копјаниците“ и во претходното лето сакаа да го ангажираат Мароканецот но, „сините“ не се согласија со условите за трансфер.

Брзоногиот напаѓач кој не успеа да се наметне на „Стемфорд Бриџ“, претходно имаше одлична кариера во Ајакс. Тој за 4 години забележа 165 мечеви со ефект од 49 гола и 81 асистенција.