Барса одби да го врати ветеранот Дани Алвеш

Пред неколку дена во медиумите се појави изјава на Дани Алвеш во која Бразилецот порачува дека доколку е потребено спремен е да се врати во Барселона да помогне.

Алвеш го раскина договорот со Сао Паоло, но нема намера да ја заврши кариерата. Сепак како што пренесува „Скај Италија“ Барселона не ја разгледува опцијата да го врати Алвеш.

Од Барселона Алвеш си замина во 2016 година кога се пресели во Јувентус. По епизодата во Торино следуваше нова во Париз за ПСЖ, а од таму се врати во татковината во редовите на Сао Паоло.