Берарди заминува од Сасуоло, репрезентативецот бара нов предизвик

Фудбалерот на Сасуоло, Доменико Берарди, вели дека е подготвен да ја промени ситуацијата и да се пресели во друг тим бидејќи целата кариера ја има поминато кај „зелено-црните“.

„Ми се допаѓа да живеам во Модена, тука сум цели 11 години. Мислам дека многу дадов за клубот. Дојдов до точката кога евентуалната промена може да биде голем предизвик. Причината за тоа се мојата сопруга и моето семејство кои ми даваат поддршка“, изјави Берарди.