Бесник Ферати најново засилување на Шкупи

Шкупи денес го претстави Бесник Ферати како ново засилување.

За 21-годишниот фудбалер за врска ова е враќање во Чаир после неколку години. Ферати со Шкупи потпиша договор на една ипол година.

„Среќен сум што се враќам во тимот на Шкупи. Доаѓањето во овој клуб за мене носи посебна емоција и се надевам дека ќе имам успеси. Убеден сум дека ќе продолжиме со добрата работа. Ќе се обидам да дадам максимум за дресот кој за мене е посебен“, изјави Ферати.

Ферати доаѓа од редовите на Академија Пандев, инаку е член и на репрезентацијата до 21 година.