Бруно Фернандеш: Роналдо останува во Јунајтед

Фудбалерот од средината на теренот во Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш, изјави дека неговиот сонародник Кристијано Роналдо ќе остане во клубот од Олд Трафорд.

Некои спортски медиуми пишуваа дека Роналдо е незадоволен во Манчестер и се споменуваше негово заминување во Баерн Минхен или Рома, но Фернандеш тврди дека Кристијано нема да го промени клубот.

„Со Роналдо ќе се видиме на стартот од подготовките. Не очекувам ништо поинаку. Секој води сметка за својата иднина, но не верувам дека клубот е спремен да изгуби толку важна фигура како Роналдо“, изјави Фернандеш за португалските медиуми.

Бруно Фернандеш пристигна во Манчестер Јунајтед во јануари 2020 година од Спортинг Лисабон за 63 милиони евра.