Вајналдум им се заблагодари на фановите за поддршката

Фудбалерот, Жорџино Вајналдум, кој заработи повреда на тренинг пред стартот на сезоната дури сега им се обрати на фановите на Рома.

31-годишниот играч од средниот ред кој беше ангажиран како големо засилување за „римската волчица“, одигра само еден меч пред да замине на долга рехабилитација.

„Не одговорив на никого по мојата повреда бидејќи бев многу вознемирен и тажен. Сега сум подобар, сакам да им се заблагодарам за поддршката на сите навивачи на Рома“, напиша Вајналдум.