Гвардиола со неморална понуда сака да го „украде“ Тео Хернандез од Милан

Манчестер Сити е силно заинтересиран за левиот бек на Милан, Тео
Хернандес, пренесуваат медиумите на Островот.
Гвардиола е во потрага по квалитетен лев бек и често импровизира на
таа позиција оваа сезона, па тоа ќе биде приоритет во летниот
преоден рок. Французинот игра фантастично и се етаблираше во еден
од најдобрите леви бекови во Ервопа, па е прва желба на Гвардиола.
„Граѓаните“ се спремни да понудат 60 милиони фунти за неговиот
потпис, но Милан не сака да слушне за негова продажба.
Тео неодамна стави потпис на нов договор до 2026 година и
„росонерите“ се спремни да ја одбијат секоја понуда