Герет Бејл започнува голф кариера

Неколку денови откако објави крај на својата фудбалска кариера, Герет Бејл најави дека започнува со професионално играње голф.

Сега веќе поранешниот велшки фудбалски репрезентативец, преку Инстаграм пост најави дека ќе учествува на професионален голф турнир со награден фонд од седум милиони евра.

За Бејл уште од порано е познат фактот дека е вљубеник во играњето голф, и додека беше член на Реал Мадрид приоритет му беше посeтување на голф терените.