Давид Силва казнет со 1080 евра поради напад на жена

Медиумите во Шпанија ја пренесуваат веста дека фудбалерот на Реал Сосиедад Давид Силва е казнет со 1080 евра поради напад на жена за време на карневал одржан на Канарските Острови.

Инцидентот се случил на 19.јули во летовалиштето Маспаломас, а во него учествувале и братот на Силва и уште една личност, а жената претрпела повреда на вратот и раката.

Искусниот Давид Силва во кариерата го има носено дресот на Валенсија, Еибар, Селта, Манчестер Сити, а од 2020 година е фудбалер на Реал Сосиедад.