Дали Арсенал е клубот во кој ќе потпише Кристијано Роналдо?

Интервјуто на Кристијано Роналдо кај Пирс Морган предизвика голем број реакции, а Португалецот го доби тоа што веројатно го сакаше – го раскина договорот со Манчестер Јунајтед.

Од вчера Роналдо е без клуб, Манчестер Јунајтед потврди дека во меѓусебен договор се разделува со Роналдо. По таквата објава на Манчестер Јунајтед, Морган со една фотографија најави трансфер на Роналдо во Арсенал.

Роналдо во своите раце држи дрес од Арсенал со бројот седум, а во описот стои „Време е за фаза 2“…