Два премиерлигашки гиганти го сакаат Гакпо од ПСВ Ајндховен

Ливерпул и Манчестер Сити, ги направиле првите контакти со младиот напаѓач на ПСВ Ајндховен, Коди Гакпо,.

ПСВ се обидува да му го продолжи договорот кој е валиден до летото во 2025 година. Веб-страницата „Transfermarkt“ , проценува дека младиот играч вреди околу 22 милиони евра што нема да биде проблем ниту за „црвените“ ниту за „граѓаните“.

Гакпо во сезонава одигра 15 мечеви. Тој даде 6 голови и направи 10 асистенции.