Дибиров со емотивно збогување од Вардар и навивачите

Еден од најдобрите играчи на ракометниот клуб Вардар 1961, Тимур Дибиров ја прекина соработката со клубот и потпиша договор за настап во хрватскиот шампион ППД Загреб.

Откако соработката со тимот од Загреб и официјално беше објавена, Русинот Дибиров се огласи на социјалните мрежи и упати емотивна порака за збогување до клубот Вардар и фановите.

„ Драги пријатели,веројатно треба да има текст за многу страници, затоа што сакам да ви се заблагодарам на секој од вас, ви благодарам што ми го дадовте чувството да се биде дома, за поддршка, љубов и верба во мене!Ми беше голема чест да го носам дресот на Вардар и горд сум што сум дел од семејството!Сакам да Им се заблагодарам на Македонија,Скопје, Комити, навивачите,Сергеј Самсоненко, сите играчи и вработени во клубот, вие сте засекогаш во моето срце“стои во пораката на Дибиров.