Заниоло заминува од Рома следното лето, има понуди од три клуба

Ѕвездата на Рома, Николо Заниоло сериозно размислува да ја промени средината на крајот на сезоната. Заниоло не е задоволен од тоа како му се одбива кариерата и одност кој Мурињо го има кон него.

Актуелниот договор на 23-годишниот Италијанец му истекува во 2024 година, па Рома на лето ќе биде приморана да го продаде бидејќи добива да стави потпис на нов договор.

„Заниоло не е задоволен од односот на Мурињо и од неговата тактика. Ова не е прв пат двајцата да влегуваат во расправа, па поради тоа еднаш беше и казнет“, пишува „Калчомеркато“.

Силен интерес за Заниоло покажуваат Јувентус, Милан и Тотенхем, па поради тоа се поизвесо е дека ќе биде продаден на лето.