Зајков потпиша за украинска Ворскла Полтава

Македонскиот фудбалски репрезентативец Ѓоко Зајков се сели во Украина. Украинскиот прволигаш Ворскла синоќа го објави потпишувањето на договор со дефанзивецот на нашата селекција.

Договорот кој Зајков го потпиша со Ворскла е во период од две и пол години.

Претходно Зајков го носеше дресот на Левски, со кој постигна спогодбен раскин на договорот.