Игор Ангеловски ја презема екипата на Академија Пандев?

Поранешниот македонски селектор, Игор Ангеловски има големи шанси да стане нов тренер на Академија Пандев. Прволигашот од Струмица е во потрага по замена за Александар Васовски кој ја напушти клупата на екипата и замина во Сараево.

Игор Ангеловски е без тренерски ангажман откако во јуни минатата година ја напушти селекторската позиција во нашата репрезентација. Тој беше споменуван како иден тренер на Фенербахче и Хајдук но тие планови не се исполнија.

Ова за Ангеловски ќе биде тренерско враќање во македонскиот фудбал каде порано беше тренер на Работнички од Скопје.