Изготвена трансфер листата: Азар, Васкез, Мариано, Асенсио заминуваат од Мадрид

Реал Мадрид планира следното лето да се ослободи од неколку фудбалери, а „Марка“ го објави списокот на тие кои сигурно ќе заминат.

Шпанскиот гигант во претходните месеци потпиша нови договори со најважните фудбалери, а неколку играчи ќе си заминат од клубот.

Нови договори нема да им бидат понудени на Марко Асенсио и Дани Себаљос, кои од 30 јуни ќе бидат слободни играчи, исто како и Маријано Дијаз. Лукас Васкез и Еден Азар се во претпоследната година од договорот, но постои голема веројатност да бидат ставени на трансфер листа.