Инзаги доби нов договор во Интер

Интер соопшти дека тренерот Симоне Инзаги ставил потпис на нов договор. Според новиот договор Инзаги ќе остане во Интер до 2024 година, а годишно ќе заработува 5,3 милиони евра плус бонуси.

Инзаги минатото лето пристигна во Интер после заминувањето на Конте и имаше добра прва сезона каде освои два трофеи, Купот и Суперкупот на Италија.

Ја загуби битката за скудетото, но раководството е задоволно од неговата работа, па му понуди нов договор.