Интер го претстави наследникот на Самир Хандановиќ

Италијанскиот вицешампион откако го ангажираше Ромелу Лукаку денес го претстави и голманот Андре Онана.

Трансферот на Онана од поодамна беше договорен, а сега Камерунецот пристигна во Милано каде што беше претставен. Во Интер Онана пристигнува како слободен играч.

Во Интер Онана ќе го преземе местото на Самир Хандановиќ. Во минатото Онана беше дел и од младинската школа на Барселона.