Иско ќе го предаде Реал и ќе премине во конкурентната Барселона

Плејмејкерот на Реал Мадрид, Иско има договор со Барселона, пренесува новинарот на „Ел Чирингито“, Едуардо Инда.

29-годишниот Иско има договор со Реал Мадрид до крајот на сезоната, но е на маргините и сигурно ќе си замине на лето како слободен агент.

Едуардо Инда, тврди дека Иско ги договорил финансиските детали со Барселона и на лето како слободен агент ќе се пресели на „Камп Ноу“.

Барселона го сакаше Иско и во 2013 година, но тогаш Шпанецот реши да се пресели во Реал, каде освои 4 титули во Лигата на шампиони и две во Примера.