Камавинга добива нов договор на „Сантијаго Бернабеу“

Едуардо Камавинга веќе ги освои сите можни трофеи кои можат да се
освојат со еден клуб.
Иако има само 21 години Французинот е важен дел од тимот и еден од најдобрите играчи за врска во Европа. Поради тоа Реал реши да го
награди со нов договор и преговорите со неговиот агент се во
напредна фаза.

Притоа со новиот договор Реал сака да го „блиндира“ својот играч на
повеќе години и така да се заштити од интересот на другите клубови.
Се очекува наскоро Камавинга да стави потпис до 2028 година со
значително повисока плата.