Карик: Убеден сум дека немаше пенал за Челзи

Времениот тренер на фудбалерите на Манчестер Јунајтед, Мајкл Карик, вели неговиот тим требало да победи на дербито со Челзи и дека противникот добил непосточеки пенал.

„Кога имаш водство на ваков натпревар разочарувачки е да не победиш. Убеден сум дека не беше пенал. Де Геа одбрани неколку добри шутеви, но, ние бевме подобриот состав на теренот“, изјави Карик по дербито на Премиер-лигата.