Кукуреља го напушта Челзи во зимскиот преоден рок


Шпанецот, 25-годишниот дефанзивец Марк Кукуреља , купен од Брајтон во јануари, за 62 милиони фунти минатото лето,
нема одиграно ниту еден натпревар во Премиер лигата оваа сезона.
Двапати се појави на натпревар во англискиот Лига куп.
Челзи би сакал да го продаде Кукуреља наместо да го позајмува за да
го подобри својот биланс откако потроши многу на трансфери
изминатото лето пренесува „ЕСПН“. .