Леброн: Повеќе нема да пропуштам плеј-оф

Леброн Џејмс оваа сезона не успеа да се пласира со Лос Анџелес Лејкерс во НБА плејофот.

Лејкерси регуларниот дел од сезоната го завршија како единаесетти на табелата, па не ни отидоа во плеј-ин разигрувањето. Ова беше само четврти пат за Леброн да го пропушти плеј-офот. Претходно тоа му се случи во 2004, 2005 и 2019 година.

Тој сподели коментар со своите следбеници на Твитер по возбудливите натпревари во првото коло од плеј-офот.

„Не смеам и нема да пропуштам ниту еден плеј-оф во кариерата. Ова ср*ње боли! Во ред, се враќам да ги гледам натпреварите“, напиша Леброн Џејмс на Твитер.