Леброн Џејмс во преговори за продолжување на договорот со ЛА Лејкерс

Леброн Џејмс заедно со својот менаџер се во преговори околу продолжување на договорот со екипата на Лос Анџелес Лејкерс.

Еден од најдобрите кошаркари во историјата на НБА, веќе има 37 години и влезе во последната година од неговиот актуелен договор. Понудата од Лејкерси за продолжување на соработката е за период од две години и заработка од 97,1 милиони долари.

Доколку Леброн не ја прифати понудата, тогаш тој од 30.јуни следната година станува слободен агент.