Лоша вест за Тухел и Челзи, Бен Чилвел сериозно повреден

Играчот на Челзи и англиски репрезентативец, Бен Чилвел, заработи сериозна повреда на натпреварот со Јувентус во Лигата на шампионите.

Чилвел беше приморан да го напушти теренот во 71.минута од натпреварот, и според пишувањата во англиските медиуми, можно е да се работи за повреда на вкрстените лигаменти во коленото.

Во моментов нема официјална потврда од лекарскиот тим на Челзи за тежината на повредата, по што би се знаело и колку долго тој ќе биде надвор од терените.