Малдини: Леао не е на продажба

Спортскиот директор на Милан, Паоло Малдини, за Газета дело Спорт изјави дека Рафаел Леао ќе остане во клубот и нема да биде продаден, а истакна и дека трансферот на Дивок Ориги од Ливерпул е речиси договорен.

„Рафа Леао не е на продажба. Тој има откупна клаузула од 150 милиони евра, но немаме намера да се разделиме со него“, изјави Малдини.

Се очекува Милан наскоро да го објави ангажманот на напаѓачот Дивок Ориги кој ќе пристигне како слободен играч. „Преговараме со Ориги и разговорите се одвиваат добро“, истакна Малдини.