Марио Танкоски продолжува во Еурофарм Пелистер до 2025

Средниот бек на Еурофарм Пелистер, Марио Танкоски, го продолжи договорот со клубот до 2025. година.

Танкоски е еден од најдобрите ракометари на битолскиот клуб оваа сезона, како во домашното првенство, така и на настапите во Лига Европа. Тој е член на Еурофарм Пелистер од 2020. година, кога пристигна од екипата на Металург.

Еурофарм Пелистер претходно ги продолжи договорите со Цветан Кузманоски, Ненад Костески, Емилијан Ѓоргоски, и Павле Атанасијевиќ кои ќе останат во тимот најмалку до 2025. година.