Марота донесе супер-засилување во Интер: Пристигна Германецот Госенс

Интер и Аталанта се договорија за трансфер на левиот бек Робин Госенс, пренесуваат италијанските медиуми.

Госенс игра фантастично во дресот на Аталанта, а блесна и на ЕУРО во дресот на германската репрезентација. 26-годишниот Германец има договор со клубот од Бергамо до јуни 2023 година. Поради тоа Аталанта се согласи да го продаде во јануари.

Германецот е еден од најдобрите фул-бекови во Серија А и го привлече вниманието на многу европски гиганти, па сигурно ќе биде големо засилување за Инзаги.