Мбапе ќе го скокне гостувањето на ПСЖ на „Сент Џејмс Парк“

Килијан Мбапе нема да може да му помогне на Пари Сен Жермен за гостувањето на овој тим на „Сент Џејмс Парк“ во второто коло од Лигата на шампионите.

Ова секако ќе биде проблем за тренерот на францускиот гигант против Њукасл кој е серизоен противник и може да биде незгоден. Освен Мбапе, за овој натпревар ПСЖ ќе биде и без Нуно Мендес кој има многу посериозан повреда. Мендес не игра фудбал уште од април поради повреда на тетивата.

 Поминаа шест месеци колку што е потребно за опоравување од ваква повреда, но засега тој не е ниту блиску до враќање и поради компликации ќе биде потребна нова операција. Проценките се дека бисе вратил веројатно за најмалку четири месеци.