Месут Озил интересен за Њукасл

По преземањето на Њукасл од саудиските сопственици, секој ден излегуваат информации за можни договори со  големи фудбалски имиња. Познати тренери и играчи постојано се поврзуваат со доаѓање на “Сејнт Џемс Парк“.

Најново име кое се поврзува со облекување на црно-белиот дрес на Њукасл е бившиот играч на Арсенал и германски репрезентативец, Месут Озил. 

Освен за Озил кој моментално настапува во турската лига за екипата на Фенербахче, од Њукасл се заинтересирани и за доведување на неговиот клупски соиграч, голманот Алтан Бајендир.