Милан го враќа Матео Ковачиќ во Серија А

Милан покажува силен интерес за хрватскиот репрезентативец, Матео Ковачиќ. Според најавите „сините“ се спремни да го пуштат 28 годишниот Ковачиќ на кого договорот му истекува следното лето, па ова ќе биде последна шанса за продажба.

Челзи го купи Енцо Фернандез во јануари, па јасно е дека минутажата на Ковачиќ додатно ќе се намали, па и тој е спремен да ја промени средината.

Ковачиќ сака да се врати во Серија А, а Малдини веќе имал средба со неговиот агент и почнал преговори.