МИЛИОН И ШЕСТОТИНИ ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ИСПЛАТА!

Кога бонусот е поголем од добивката тогаш знаете дека Евротип е вистинското место за сите љубители на игри на среќа!
Е, ова е вистински викенд тикет… тикет на неделата, месецот, годината!

Тикетот е уплатен со Евротип Клуб Картичка (дознај повеќе тука), за што следеше заслужен ЕвроБонус од дури 107% или 972,275 денари што е повеќе пари од самата добивка (908,669), ДОБИВКА од вкупни 1,880,944 за што по оданочувањето се ИСПЛАТЕНИ 1,598,813 ДЕНАРИ!
Погоден е 12,980.00 коефициент!

Типувач од Битола уште во петок креира тикет за цело коло до понеделник на кој со само 70 денари уплата одигра на 18 фудбалски натпревари од кои 17 од нив се одиграни со тип 3+, а само еден натпревар е одигран на конечен тип 1 (и само тој натпревар не завршил со исход 3+ на тикетот).

После погодените 17 натпревари, на тикетот се чекаше само Лестер – Нотингем Форест (3+). Во тој момент играчот имаше предизвик на одлука дали да ризикува или да ја искористи можноста која ја нуди Евротип, а тоа е Кешаут кој во истиот момент изнесуваше дури 940,000 денари.

Играчот се реши да ризикува и да верува во својата среќа која го пратеше цело коло и за волја на вистината, не погреши. Лестер ја заврши работата уште пред крајот на првото полувреме и имаше веќе 3-0 над Нотингем Форест, па така среќниот добитник веќе на полувреме почна да слави огромна добивка.

Ова е доказ зошто лојалните играчи кои го препознаваат вистинското место за навистина големи добивки ги следи среќа, а тикетот е за пример!

Браво и секоја чест за добитникот!