Модриќ: Имаме уште два натпревари за да ја минеме групата

Капитенот на хрватската фудбалска репрезентација, Лука Модриќ, изјави дека дуелот со Мароко бил доста тежок, но истакнува дека актуелните вицепрваци на светот имаат уште два натпревари за да се пласираат во нокаут фазата. Модриќ потенцира дека Хрватите имале неколку шанси за гол но не успеале да ги реализираат истите.

Фудбалерите на Хрватска одиграа нерешено 0:0 против Мароко во првиот натпревар од групата Ф на СП во Катар.

Следен натпревар за Хрватска ќе биде против Канада во недела од 14.00 часот.