Надал: Секој тенисер има различен стил на игра

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал, кој принудно се повлече од терените на Вимблдон, изјави дека максимално ќе се подготвува за последниот сезонски Грен Слем кој ќе се реализира во САД.

„Одредени тенисери имаат талент за силно удирање на топката, други не пропуштат ниту една топка а одредени се најдобри на мрежата“, вели Надал.

Тенисерот од Пиринеите има 22 пехара од големите турнири или еден повеќе од Србинот, Новак Ѓоковиќ.