Начевски и Николов ќе бидат судии на првиот полуфинален натпревар од ЕП

Најдобрите македонски ракометни судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов,ќе ја делат правдата на првото полуфинале на Европското првенство, помеѓу актуелниот светски првак Данска, и бранителот на титулата, Шпанија.

Полуфиналниот дуел на двата европски гиганти се игра во Петок со почеток во 18 часот.