На денешен ден, се случи Агуерооооооо

Точно луѓе. На денешен ден во 2012 година бевме сведоци на најголемото финале на која било сезона во историјата на фудбалот. На сити му требаше победа за да ја освои својата прва титула во Премиер лигата.

Манчестер Сити ја освои титулата на драматичен начин во последната минута со погодокот на Агуеро…