На играч од ПСЖ му украле 2,9 милиони евра од вила на Ибица

Фудбалерот на Париз Сен Жермен Марко Верати е ограбен во популарното шпанско летовалиште Ибица, а крадците од вилата каде бил сместен успеале да украдат 2,9 милиони евра, пренесуваат италијанските медиуми.

Верати на одмор бил заедно со сопругата, а уште не е познато зошто брачниот пар со себе носел толку висок износ на пари. 

Италијанецот својот одмор го поминувал во вила за која се верува дека му припаѓа на легендарниот Бразилец Роналдо.