Одличниот Ти-Џеј Шортс: Се чувствувам како Македонец

Најновото засилување за македонската кошаркарска репрезентација Ти-Џеј Шортс стана нов спортски миленик на македонската јавност. Тој покажа фантастични игри на двата досегашни настапи во дресот на македонската репрезентација, а во победата над Данска Ти-Џеј одигра маестрално и беше најзаслужен за остварениот триумф на натпреварот кој се одигра во Гевгелија.

„Сакам да им честитам на данските кошаркари за отпорот кој го пружија. Им благодарам на сите во публиката кои ни дадоа дополнителен ветер, а ние им се оддолживме со нашата игра. Се чувствувам како дома, како Македонец. Благодарен сум што сум тука, и благодарен сум на поддршката од сите“, изјави Ти-Џеј Шортс после натпреварот.