Одложен дуелот од Евролигата помеѓу екипите на Макаби Тел Авив и Басконија

Од организацијата на Евролигата соопштија дека натпреварот меѓу Макаби Тел Авив и Басконија е уште еден дуел од 19. коло кој е одложен поради Ковид-19.

Натпреварот беше закажан за 6 јануари, но нема да се одигра, бидејќи Басконија има неколку заразени играчи и не се во можност да го соберат потребниот минимум од 8 кошаркари.

Претходно пради истите причини беа одложени натпреварите меѓу Реал Мадрид и Уникс Казан, како и дуелот помеѓу француските екипи Асвел и Монако кои требаше да се одржат на 7 јануари.