Онана се повреди против Маурицииус, нови грижи за Тен Хаг

Голманот на Манчестер Јунајтед, Андре Онана заработи повреда на препоните во победата на Камерун од 3-0 над Маурициус во првото коло од светските квалификации.

Онана мораше да ја напушти играта по само 10 минути откако ја заработи повредата додека имаше една одбрана. Тоа беше првиот натпревар на Камерун во квалификациите. Од таборот на Камерун не ја коментираа состојбата на Андре Онана и не е јасно дали тој ќе отпатува со тимот во Либија, каде што тимот ќе го одигра вториот натпревар од групата Д.